Przedświąteczne porządki w Fiszkotece (grudzień 2013)

Zmiany w Fiszkotece

Uwaga: na początku nowego roku, wszystkie istotne uwagi nt. zmian przesłane przez Użytkowników zostaną wrzucone na serwer. Do tego czasu mogą się pojawiać drobne, przejściowe niedogodności.

 1. Poprawiliśmy tworzenie fiszek – teraz system sugeruje tłumaczenia i obrazki. Zrobienie super fajnych fiszek zajmuje teraz dosłownie chwilę.
 2. Poprawiliśmy stronę nauki – jest teraz czytelniej i daje większą kontrolę nad tym czego chcesz się uczyć.
 3. Poprawiliśmy Learnboxa – jest bardziej intuicyjny i wygodniejszy
 4. Dodaliśmy możliwość sciągania audio tylko z trudnymi słówkami
 5. Dodaliśmy elastyczniejsze powiadomianie o nauce – dzięki temu łatwiej uczyć się systematycznie
 6. Ogólnie uporządkowaliśmy serwis – pozbyliśmy się tego co niepotrzebne, tak żeby od razu było widać to co ważne

Planujemy:

 1. wydać wersje na iOS (styczeń 2014)
 2. bardziej uprościć stronę nauki – gdy ktoś ma kilkanaście folderów powinien wszystko widzieć w sposób prostszy
 3. dopracujemy podpowiadanie przykładów
 4. zmodyfikujemy algorytm powtórek, tak by było ich mniej przy zachowaniu jak najwyższej skuteczności
 5. wkrótce wrzucimy nowe kursy: na początek seria angielskiego biznesowego oraz angielski dla dzieci
 6. łatwa edycja fiszek w learnboxie

Jeżeli masz jakieś uwagi czy sugestie albo np. zauważyłeś/aś błąd, daj nam koniecznie znać na maila. Przejdź na stronę fiszkoteka.pl

22 myśli nt. „Przedświąteczne porządki w Fiszkotece (grudzień 2013)

 1. alech

  Dzień dobry,
  jedna uwaga na początek, od pierwszego rzucenia okiem na nowy layout: nie widać na jak długo mam wykupiony dostęp, to dosyć ważna informacja i brakuje mi jej. Pozdrawiam
  Agnieszka Lech

  Odpowiedz
  1. Fiszki Autor wpisu

   Poprawimy to. Na razie te informacje sa widoczne na stronie kursu / konta premium. Niestety sprawia to, ze sa rozproszone i nie wygodne. Poprawimy (beda w ustawieniach konta prawdopodobnie)

   Odpowiedz
 2. justada

  1. powiększcie czcionki. Niektórzy nie mają sokolego wzroku. Poprzednia wersja miała większe czcionki, a teraz, ucząc się po nocach, wysiadam z oczami.
  2. daję plusa za to, że gdy wpiszę błędnie frazę/słówko, nie znika ono w otchłani, tylko wciąż tkwi w okienku wpisu i mogę porównać z dobrą odpowiedzią. Dzięki temu widzę, jakie błędy popełniłam. Poprzednia wersja „znikała błędne wpisy” i ciężko było domyślić się, co za błąd anulował moje wysiłki?
  3. dlaczego – DLACZEGO? – nie można w niektórych przypadkach zamiast „I’m”, wpisać „I am”, chociaż obie formy są poprawne? Z tego powodu system wyznacza mi powtórkę z frazy, którą znam NA PAMIĘĆ, poza nieszczęsnym pamiętaniem, czy w tym wpisie trzeba wpisać tak, czy siak?
  Ciąg dalszy nastąpi.
  Serdecznie pozdrawiam Zespół Fiszkoteki. Robicie kawał dobrej roboty :).

  Odpowiedz
  1. Fiszki Autor wpisu

   ad1. powiekszymy okienko gdzie wpisuje sie odpowiedz
   ad2. :)
   ad3. a ma Pani zaznaczone ustawienie, zeby ignorowal takie rzeczy w oknie nauki? powinno dzialac tak jak do tej pory, sprawdzimy to i ew. ustawimy, zeby domyslnie bylo wybrane

   Pozdrawiamy i dziekujemy za miłe słowa:)

   Odpowiedz
 3. Domiś

  Przeszkadza mi brak ukazania fiszki po polsku wyżej, tak jak było przed zmianą, było to bardziej przejrzyste podczas nauki i łatwiej o powtórkę tego słówka przed następnym, cieszę się , że jest instrukcja skrótów klawiszowych na dole, jedank brakuje mi ukazania po polsku fiszki nad jej angielskim odpowiednikiem.
  Pozdrawiam :)

  Odpowiedz
  1. Fiszki Autor wpisu

   Uzasadnienie było takie, że teraz nie trzeba skakać wzrokiem pomiedzy pytaniem i odpowiedzia i mozna sie patrzec w jedno miejsce. Gdy do obslugi okna z nauka uzywa sie klawiatury, mozna fiszki przerabiac naprawde szybko. To rozwiazanie testowalismy w aplikacji androidowej i wiele osob chwalilo, ze tak jest lepiej. Pomyslimy nad zrobieniem opcji, zeby mozna bylo wybrac stara wersje.

   Odpowiedz
 4. Ewa

  BARDZO MI SIĘ PODOBAJĄ NOWE ZMIANY :) Jest dużo łatwiej wprowadzać nowe słówka a opcja sprawdź jest rewelacyjna ! Może będzie możliwość zrobienia wersji sprawdź się z opcją wyboru spośród 3 opcji na podstawie rozumienia ze słuchu ? Bardzo czekam na opcję z pojawieniem się przykładowych, prostych zdań do słówka. Tylko nie wiem na czym polega: powiadomienie o nauce oraz jakie są możliwości ustawień ? Proszę o informację w jaki sposób mogę ściągnąć plik audio tylko z wybranymi słówkami ?

  Odpowiedz
  1. Fiszki Autor wpisu

   Super, że zmiany się podobają:)

   To rozumienie ze słuchu to miałoby polegać, że system mówi w obcym języku i trzeba wybrać czy wpisać to co się słyszy?

   Przykłady też niedługo będą.

   Żeby ściągnąć plik z trudnymi słówkami, należy wcisnąć „dziubek” przy kolejce „utrwal”.

   Odpowiedz
 5. Ewa

  Tak, byłoby super gdyby były takie ćwiczenia ze słuchu ! Proszę jeszcze o informację na temat funkcji powiadomienie o nauce oraz jakie są możliwości ustawień ?

  Odpowiedz
  1. Fiszki Autor wpisu

   Na stronie nauki można ustawić opcje, żeby system przypominał o powtórkach – można wybrać godzinę i kursy, których to dotyczy – jeżeli nie zrobi się do tej godziny fiszek, system o tym przypomni. Takie powiadomienia pomagaja budowac regularnosc.

   Odpowiedz
 6. Zwo

  Wyłączone opcje znaków narodowych. Nie można ich kliknąć tak jak w porzedniej wersji tylko trzeba wpisywać z klawiatury

  Odpowiedz
 7. Bartek

  Bardzo podobają mi się zmiany, wszystko jest przejrzyste i wgl, ale mam kilka pytań:
  1. Mam pewien problem z nauką francuskiego i niemieckiego. Nie mogę znaleźć znaków narodowych i nie wiem jak mam je teraz powpisywać, a kopiowanie jest zbyt irytujące… Nie mam pomysłu jak to rozwiązać, a wszędzie tych znaków szukałem.
  2. Wcześniej była taka opcja „przepisz, gdy źle”, czy coś, której mi teraz brakuje. Wiem, że teraz i tak mogę to przepisywać po błędzie, ale nawet jeżeli w poprawie popełnię błąd (mam tendencje do zagapienia się) to i tak zostanę przeniesiony dalej (sprawdzałem).
  Liczę na pomoc w rozwiązaniu tych problemów, tym bardziej, że w życiu nie znalazłem niczego lepszego w nauce języków.
  Pozdrawiam :D

  Odpowiedz
  1. Fiszki Autor wpisu

   ad1. w polu przepisywania jest teraz ikonka klawiatury, trzeba ja kliknac i mozna jej uzywac klikajac / piszac na zwyklej klawiaturze; znaki beda odpowiednie dla jezyka fiszki

   ad2. w ustawieniach trzeba zaznaczyc odpowiednia opcje

   Odpowiedz
   1. Bartek

    Kliknąłem na tę klawiaturę, ale niestety nie ma tam wszystkich znaków narodowych. Nie ma nawet połowy z nich :(

    Odpowiedz
 8. Marek

  Szkoda, że już nie ma opcji, żeby przy tworzeniu nowych fiszek dodać własne pliki mp3. Było to bardzo przydatne, jeśli ktoś miał własne nagrania na mp3.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *