Nauka rosyjskiego online za darmo z Fiszkoteką

Q5cu3WMbMnPavrdpg

Oferta Fiszkoteki wzbogaciła się właśnie o kurs języka rosyjskiego!

Rosyjski dla Początkujących A1 to ponad 600 najważniejszych słówek z najprzydatniejszych tematów, wzbogaconych o przykładowe zdania i wymowę. A wszystko to zupełnie za darmo.

Zobacz, dlaczego warto znać rosyjski oraz jak zacząć samodzielną naukę.

 

Dlaczego warto uczyć się rosyjskiego?

1. Poznasz jeden z najpopularniejszych języków

Rosyjski jest siódmym najczęściej używanym językiem na świecie. Używa go ponad 250 milionów osób (to prawie 6 razy tyle co polskiego!). Znajomość tego języka pozwoli Ci porozumieć się nie tylko w samej Rosji, ale też w wielu okolicznych krajach – od Litwy, przez Ukrainę, po Gruzję i Armenię.

 

2. Porozumiesz się na wakacjach

Planujesz wakacje w ciepłych krajach? W takim razie rosyjski bardzo Ci się przyda.

Rosyjscy turyści podróżują coraz więcej, ale zazwyczaj nie wykazują nadmiernego zainteresowania nauką angielskiego. Żaden hotel nie może sobie jednak pozwolić na utratę tak dużego potencjału. W rezultacie pracownicy obsługi bardzo często mówią po rosyjsku.

 

3. Bardzo szybko opanujesz nowy język

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie uczyłeś się rosyjskiego, opanujesz go dużo szybciej niż jakikolwiek inny język. Nie daj się zniechęcić inną pisownią. Większość słówek oraz zasad gramatycznych jest niemal identyczna w polskim i rosyjskim. Jeśli więc musisz szybko opanować jakiś nowy język (egzamin, praca) – rosyjski będzie świetnym wyborem. Co więcej, łatwość porozumiewania się będzie nieustającą motywacją do nauki.

 

4. Podniesiesz swoje zarobki

W obecnej sytuacji na rynku pracy znajomość angielskiego często nie jest już wystarczająca. Dopiero władanie kilkoma językami pozwala wyróżnić się spośród innych aplikujących i spełnić wymagania pracodawców. Rosyjski plasuje się wysoko na liście języków, które znacząco wpływają na zwiększenie naszych zarobków. Nauka tego języka oznacza więc duży zysk przy niewielkim wysiłku.

 

Jak samemu uczyć się rosyjskiego online?

1. Naucz się alfabetu

Jeśli to Twoje pierwsze kroki z rosyjskim, zacznij od nauki alfabetu. Przygotowaliśmy dla Ciebie lekcję, dzięki której możesz opanować go już w godzinę!

Każda fiszka zawiera nie tylko daną literę i jej rosyjski odpowiednik, ale też sposób wymowy.

Pamiętaj, żeby wyłączyć losowe wyświetlanie fiszek. W ten sposób nauczysz się alfabetu w kolejności, co będzie pomocne w przypadku korzystania z papierowych słowników.

Alfabet rosyjski z wymową: https://fiszkoteka.pl/zestaw/280697-alfabet-rosyjski-z-wymowa

 

2. Przejdź do darmowego kursu

Kurs rosyjskiego A1 został stworzony na podstawie podręcznika do nauki języka. Oznacza to, że lekcje ułożone są na podstawie rosnącej trudności, zupełnie jak w książce. Dzięki temu bez problemu poradzisz sobie z samodzielną nauką języka już od samego początku.

Pamiętaj, że możesz wysłuchać każdego słówka i zdania, a nawet ściągnąć je jako kurs mp3. Podobieństwo rosyjskiego do naszego języka ojczystego sprawia, że nauka ze słuchu jest bardzo efektywna.

Warto też, żebyś podczas nauki korzystał z metody przepisywania. W ten sposób poznasz rosyjską ortografię i będziesz pisał poprawnie. To szczególnie ważne w przypadku słówek, które zawierają nie zawsze wymawiane twardy i miękki znak.

 

3. Nie trać motywacji

Samodzielna nauka wymaga większej motywacji, niż nauka z nauczycielem. Za to daje dużo więcej satysfakcji.

Nauka z Fiszkoteką jest bardzo różnorodna, a co za tym idzie – interesująca i przyjemna. Jeśli jednak kiedyś Twój zapał do nauki lekko osłabnie, sięgnij po sprawdzone porady, które opisywałam wcześniej.

 

4. Bądź na bieżąco

Fiszkoteka nieustannie się rozwija. Kurs podstawowy rosyjskiego to dopiero początek! Śledź naszą stronę, żeby nie ominęła Cię żadna nowość :). Następne kursy już niedługo!

 

Удачи! Powodzenia!

 

Jedna myśl nt. „Nauka rosyjskiego online za darmo z Fiszkoteką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *