Nauka angielskiego dla dzieci: Jak i od kiedy uczyć dziecko języka?

5br3Sh0QzQQ--axFPCzy chcesz aby Twoje dziecko zamówiło Ci kawę w Madrycie albo kupiło bilet na pociąg na Victoria Station w Londynie? Mamy na to sposób – bez wychodzenia z domu! :)

Naukowcy są zgodni – im wcześniej dziecko rozpocznie naukę języka, tym lepiej. Dlatego maluchy uczą się angielskiego już w przedszkolu, a wiele z nich uczęszcza na zajęcia dodatkowe. Ale możemy zrobić coś jeszcze – stosując rewolucyjną metodę opartą o wieloletnie doświadczenie rodzica oraz metodyka dr Grzegorza Śpiewaka – mamy możliwość uczenia się z dzieckiem w domu. I naprawdę nie musimy sami biegle mówić po angielsku.

 

Na czym polega metoda deDOMO?

DeDOMO to nauka języka za pomocą gotowych wyrażeń, których codziennie używamy podczas komunikacji z naszym dzieckiem. Autorzy metody słusznie zauważyli, że w początkowych dialogach z kilkulatkiem przeważają pytania i prośby.

Kursy dla Twojego Dziecka skupione są właśnie na tym. Są to gotowe dialogi między dzieckiem a rodzicem, które stanowią podstawę każdej domowej sytuacji codziennej. Znajdziemy tam lekcje dotyczące ubierania się, posiłków czy wspólnej zabawy.

Dzięki nauce przydatnych wyrażeń, dziecko od razu będzie miało okazję zastosować nowo poznane słówka i zwroty w codziennej, domowej praktyce. Gotowe dialogi pozwolą natomiast na komunikację po angielsku czy hiszpańsku nawet początkującym rodzicom.

Co więcej, ważną zasadą stosowaną w metodzie deDOMO jest wyrażanie w języku obcym jedynie pozytywnych komunikatów. W ten sposób używanie drugiego języka będzie kojarzyć się dziecku ze zgodą lub nagrodą. To dodatkowa motywacja do nauki.

 

DeDomo z Fiszkoteką, czyli jak zmotywować dziecko do nauki języka?

We współpracy z autorami serii wydawniczej deDOMO stworzyliśmy dwa kursy językowe – Angielski oraz Hiszpański dla Twojego Dziecka. Dzięki nim każdy rodzic pomoże swojemu maluchowi w nauce języka obcego, spędzając przy tym wspólnie czas w wartościowy sposób.

Jak to zrobić? Fiszkoteka ma na to aż 4 sposoby:

1. Nauka online

Z pewnością Twoja pociecha nieustannie prosi Cię o możliwość pogrania na laptopie bądź telefonie? Zaproponuj więc zabawę z językiem. Fiszkoteki można używać na komputerze, tablecie lub smartfonie. To dużo ciekawsze od ślęczenia nad tradycyjną książką!

2. Ćwiczenia interaktywne

Fiszkoteka to cały wachlarz różnorodnych ćwiczeń. Jeśli dziecku znudzi się przeglądanie słówek, możecie rozwiązać quiz, zagrać w memory lub, jeżeli malec zna już literki, przepisać tekst w danym języku. Obrazki dodane do zdań są dodatkowym urozmaiceniem.

Wszystko to sprawia, że nauka zawsze jest ciekawa, a dziecko nie postrzega jej jako przykrego obowiązku.

3. Automatyczna wymowa

Program automatycznie przeczyta wszystkie dialogi za każdym razem, kiedy zobaczycie daną fiszkę. Zachęć dziecko do wspólnego powtarzania zdań na głos! Zamieńcie się rolami i naśladujcie swoje głosy albo odgrywajcie scenki za pomocą różnych rekwizytów! W ten sposób nauka szybko zamieni się w zabawę.

Co więcej, dziecko szybko oswoi się z nową wymową i nie będzie wstydziło się używać obcego języka.

4. System powtórek

Ustal wraz z dzieckiem liczbę fiszek, którą chcecie opanować codziennie. Program sam wyliczy liczbę powtórek na dany dzień na podstawie poprzednich odpowiedzi. Tak więc pilna praca dziś będzie oznaczać mniejszy wysiłek nazajutrz. To dodatkowy powód, żeby bardziej skupić się na powtarzanych fiszkach! :)

 

Jak widać nawet podstawowa znajomość języka wystarczy, by znacząco pomóc swojemu dziecku w jego nauce. Aktywne użycie słówek i zwrotów to zazwyczaj przełom na drodze do płynności, warto więc wprowadzić do Waszego domowego życia jak najwięcej dialogów po angielsku czy hiszpańsku.

Warto też pamiętać, że na naukę języka nigdy nie jest za wcześnie. Nasze kursy przeznaczone są dla maluchów już od lat 4!

 

2 myśli nt. „Nauka angielskiego dla dzieci: Jak i od kiedy uczyć dziecko języka?

  1. Michał

    Nauka języka jest bardzo ważna, a dzieciom ta umiejętność przychodzi bardzo łatwo, dlatego ważne jest, by ich w tym wspierać i zachęcać do pracy.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *