Jak kolorowanki pomogą Ci w nauce słówek?

Kolorowanki pomogą w nauce słówek

Jak wiemy w wielu językach rzeczowniki mają swój rodzaj: jedne są rodzaju żeńskiego, inne męskiego, a jeszcze inne nijakiego. Czasami rodzaj jest oczywisty, ale czasem nie jest tak prosto. Niestety, żeby poprawnie posługiwać się rzeczownikiem, trzeba znać jego rodzaj (np. żeby umieć odmienić stojący przed nim przymiotnik). Na szczęście jest na to sprytny sposób: kolorowanki…

W tej kolorowance jest metoda…

Jeden ze znajomych nauczycieli podzielił sie z nami sprytnym patentem na zupełnie bezbolesną i bardzo skuteczną metodę nauki rodzajników  - gdy uczysz się słówek po prostu je pokoloruj zgodnie z ich rodzajem! Np. wszystkie rzeczowniki rodzaju żeńskiego pokoloruj na niebiesko, wszystkie rodzaju męskiego na żółto (albo jeśli wolisz na złoto;)) a nijakie – hm… – na szaro.

Dzięki tej prostej sztuczce wzrokowcy zupełnie bez wysiłku zapamiętają rodzaj, bo podświadomie będą pamiętali kolor. Jeśli jesteś wzrokowcem, to naprawdę ułatwi Ci naukę.

Kolorowanki automatyczne

Takie kolorowanki to może być fajna zabawa, ale jeżeli uważasz, że zajmie Ci to zbyt dużo czasu, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: postanowiliśmy dodać funkcję automatycznego kolorowania do Fiszkoteki. Teraz rzeczowniki z niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego są automatycznie kolorowane, a nauka z Fiszkoteką stała się jeszcze skuteczniejsza :)

Wejdź na dowolny zestaw fiszek i przekonaj się czy Tobie też to pomaga tak jak nam!

(Jeśli nie wiesz co to jest Fiszkoteka, to krótkie wyjaśnienie: Fiszkoteka to serwis do szybkiej i przyjemnej nauki słówek. Takie super skuteczne fiszki internetowe.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *