Darmowy Kurs Angielskiego Online od Fiszkoteki

Chcesz szybko odświeżyć podstawy lub zacząć od nowa? Ten szybki kurs to jest dokładnie to, czego szukasz. A w dodatku całkowicie za darmo :) Spróbuj i nie będziesz chciał się uczyć w inny sposób!

angielski-w-1-dzien-box

Zawartość Kursu

Kurs zawiera tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Jest dlatego bardzo poręczny i można go przerobić od „zera” w dosłownie jeden dzień. Zabrzmi to może niewiarygodnie, ale to najszczersza prawda: nauczysz się tyle, ile normalnie ludzie uczą się w semestr!

Kurs jest podzielony na tematyczne lekcje – np. „osoby”, „rzeczy”, „czynności”, „czas”, „przestrzeń”, itd. W każdej takiej lekcji znajdziesz ok. 30 najważniejszych słów + przykłady + niezbędne wyjaśnienia + wymowa (także dla przykładów) + ilustracje. Dzięki temu:

 

 • uczysz się szybciej, bo przyswajasz wiedzę kilkoma zmysłami: obrazki i napisy dla wzrokowców, nagrania dla słuchowców, wpisywanie dla kinestetyków…
 • uczysz się słownictwa aktywnie, ponieważ do słówek podane są super-praktyczne przykłady (np. „Gdzie jest toaleta?„, „Czy mogę zapłacić kartą kredytową?”, „Nie ma problemu!”); aktywna znajomość słownictwa oznacza, że tych słówek potrafisz użyć – podświadomie bowiem pochłaniasz wiedzę o tym jak te słówka mogą się łączyć, żeby tworzyć dłuższe frazy (składnia, kolokacje, itd.), przyswajając sobie wiele prostych, poprawnych zdań, powoli zaczynasz myśleć w języku angielskim
 • poznajesz wymowę słów i fraz, bo wszędzie są nagrania – dzięki temu nie tylko mówisz lepiej, ale i lepiej rozumiesz

Jak wygląda nauka?

Kurs możesz przerabiać w praktycznym trybie „fiszkowym” – system pyta Cię o daną rzecz, Ty odpowiadasz (w myślach lub na głos), wybierasz „pokaż odpowiedź”, a następnie stwierdzasz czy wiedziałeś czy nie. Taki „cykl” trwa od 1 do 5 sekund i słówek uczysz się tak szybko jak maszyna. Słówka, których nie wiedziałeś wrócą do Ciebie w rundzie powtórek. Np. ja jadąc metrem do pracy codziennie uczę się w ten sposób kilkudziesięciu nowych słówek i powtarzam wszystkie stare.

Słówka możesz także wpisywać – system sam sprawdzi poprawność. Strona jest tak zrobiona, że robi się to bardzo wygodnie, bez odrywania ręki od klawiatury. Jeżeli umiesz pisać bezwrokowo (bardzo przydatna umiejętność), to można to robić bardzo szybko a przy okazji opanować ortografię.

Ucz się wszędzie

Co więcej – kurs możesz przerabiać na dowolnym komputerze (przez przeglądarkę internetową) lub poprzez aplikację mobilną na Androida lub iOS. Obie aplikacje są również bezpłatne:) Wszystko jedno czy używasz przeglądarki czy aplikacji, Twój postęp i historia nauki jest wszędzie taka sama (właśnie dlatego potrzeba, żebyś założył bezpłatne konto, które umożliwi synchronizacje Twojej nauki w naszej bezpiecznej chmurze; bez zakładania konta nie moglibyśmy zrobić, żeby było tak wygodnie)

Ten darmowy kurs angielskiego od innych wyróżnia jeszcze genialny system powtórek długotrwałych (oprócz rund powtórzeniowych ~ pamięć krótkotrwała) oparty na badaniach nad pamięcią. Chodzi mianowicie o tzw. algorytmy spaced-repetition (SRS) – które na podstawie całej historii Twojej nauki (tzn. kiedy daną fiszkę wiedziałeś czy nie) wyznacza powtórkę np. na za 3 dni, na za miesiąc, a nawet na za rok. Odstępy są tak dobrane, że jeżeli w tym momencie tego nie powtórzysz, szanse że daną rzecz zapomnisz bardzo rosną. Dobra wiadomość jest taka, że kolejne przerwy wyznaczane przez system bardzo szybko rosną – dzięki temu – algorytm tak potrafii rozłożyć powtórki, że pamiętasz dane słówko mimo, że w ciągu roku powtórzyłeś je tylko 7 razy. Dzięki temu nie tracisz czasu na bezsensowne powtórki a powtarzasz dokładnie wtedy, kiedy jest to konieczne. Zajmuje to kilkadziesiąt (!) razy mniej czasu niż tradycjne powtarzanie (zobacz video).

Audiokurs i ebook – czyli nauka offline

Dla osób które nie chcą się uczyć na komputerze czy smartfonie Fiszkoteka zapewnia możliwość ściągnięcia wszystkich lekcji jako mp3 lub pdf. Plik mp3 można sobie np. odsłuchiwać z odtwarzacza na spacerze z psem czy przed snem, a fiszki pdf wydrukować i grać np. w memory. Oprócz „ściągnięcia całej lekcji” możesz również ściągnąć – jednym kliknięciem – tylko te fiszki z którymi masz problem, tak żeby nie powtarzać tego co już świetnie umiesz.

Gramatyka?

Osobiście nie jesteśmy wielkimi zwolennikami „wkuwania” gramatyki, bo są znacznie skuteczniejsze i przyjemniejsze metody jej opracowania. O powodach takiego podejścia, napiszemy w jakimś przyszłym poście. Niemniej jednak w kursie zamieściliśmy jedną lekcję zawierającą skrajnie uproszczoną gramatyka – dzięki niej błyskawicznie opanujesz podstawowe sprawy (m.in. jak tworzyć pytania, negować zdania, jak tworzyć czas przeszły, przyszły, itd.)

Co dalej?

Pod koniec kursu wstawiliśmy jedną lekcję z której jesteśmy szczególnie dumni. Taka opcja dla osób, które lubią skoczyć na głęboką wodę (możesz oczywiście uczyć się bardziej spokojnie, a nie od razu „pchać się” do rozmawiania z obcokrajowcami). Ta lekcja zawiera zdania, które bardzo szybko pomogą Ci rozbudować Twój angielski. Np. ktoś do Ciebie mówi coś, czego nie rozumiesz, a Ty prosisz, aby podał przykład lub powiedział to innymi słowami. Bardzo praktycznym zagraniem do uporządkowania wiedzy jest np. spytanie rozmówcy jaka jest różnica między dwoma słowami, które Tobie wydają się identyczne (np. „town” i „city”). Wyposażony w te praktyczne zwroty + wiedzę z poprzednich lekcji możesz śmiało zacząć mówić po angielsku. Jasne, że na początku będzie trudno, będziesz się mylił, wciąż powtarzał te kilka zwrotów, które masz opanowane, ale już po tygodniu będziesz zdziwiony, czemu do tej pory nie mówiłeś po angielsku.

A co jak już przerobisz kurs? Możesz np. dodać własne słówka. System je przetłumaczy, doda przykłady, nagrania (także do zwrotów czy całych zdań!). Samo dodawanie słówek jest super wygodne – możesz wkleić listę, możesz je podyktować, możesz wkleić tekst, a system sam wybierze te najważniejsze dla Ciebie, a nawet – brzmi jak magia, ale działa! – możesz zrobić zdjęcie stronie w książce, a system rozpozna najważniejsze wyrazy i zrobi z nich multimedialne fiszki. Bezpłatnie możesz stworzyć w Fiszkotece 300 fiszek.

Gdy opanujesz podstawy możesz się zapisać na kilka innych kursów Fiszkoteki – np. do matury, do FCE, angielski biznesowy, medyczny, prawniczy, czy gramatykę (kolokacje, frejzale, czasowniki nieregularne). Pełne wersje tych kursów są wprawdzie płatne (choć gdy kupujesz w pakiecie wychodzi naprawdę tanio), ale każdy taki kurs możesz wypróbować za darmo.

Jak powstał ten kurs

Zainspirowało nas życie:) Będąc na ostatnim fiszkotekowym wyjeździe integracyjnym w Hiszpanii wpadliśmy na pomysł, aby opracować na własne potrzeby taki kurs (część zespołu Fiszkoteki nie zna jeszcze hiszpańskiego), który zawierałby tylko same potrzebne słowa, zdania i zwroty, był przy tym krótki, tak by można go było opanować wręcz podczas samego dojazdu, a na dodatek otwierał wiele możliwości - tj. żeby można było tego samego dnia zacząć mówić! I taki kurs stworzyliśmy i bardzo nam się podoba. W Fiszkotece udostępniamy najpierw kurs angielskiego oparty na tych samych założeniach. Kurs hiszpański, niemiecki i francuski – wkrótce. I też w 100% za darmo!

Zapisz się na kurs.

2 myśli nt. „Darmowy Kurs Angielskiego Online od Fiszkoteki

 1. Rafał D.

  Czym jeszcze nas zaskoczy ekipa z Fiszkoteki?

  Szukając inspiracji natknąłem się na zestaw ’10 Słów w 60 sekund’ – klawy secik!
  Zalogowanie skutkowało automatycznemu dodaniu całego kursu do mojego konta – czego chcieć więcej?
  ‚A po co mi to dali tak w ogóle?’ Bywam nieufny…

  Omawiany tu i powyżej kurs zawiera wszystko, jeszcze raz powtórzę dla niedowiarków – *wszystko – czego potrzebuje każdy początkujący oraz każdy kto chce wiedzieć jakie podejście należy obrać, aby się nauczyć.

  I lecą czapki z głów dla teamu,

  Dziękujemy.

  *P.s. inteligentnie i zabawnie – mój styl wink

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *