Anna Gińko – Użytkownik Miesiąca (marzec 2013)

DSC_9686

Ania, studentka V roku tłumaczeń specjalistycznych na UW. Marzą jej się dalekie podróże. Lubi science-fiction i muzykę country.

Jak długo używasz Fiszkoteki?

Od grudnia – wtedy dostałam od znajomego dostęp do kursu “Podstawowe słownictwo hiszpańskie” w prezencie świątecznym :)

Czego się uczysz?

Głównie hiszpańskiego. Ale ponieważ studiuję kierunek lingwistyczny (angielski, niemiecki), bardzo szybko zaczęłam wstawiać na Fiszkotekę również słownictwo z zajęć na uczelni, np. w ramach przygotowywania się do kolokwium. Kiedy przekonałam się, że to naprawdę działa, zaczęłam wykorzystywać Fiszkotekę podczas korepetycji: wszyscy moi uczniowie to uwielbiają :)

Po co się uczysz?

Czasem bo lubię, czasem bo muszę :)

Co Ci dała Fiszkoteka?

Zdecydowane usprawnienie procesu uczenia się: cały materiał mam teraz posegregowany w jednym miejscu i to w różnych formach (mp3, pdf). Nie uczę się już z wielu kartek czy plików. Wstawianie słówek na Fiszkotekę jest naprawdę szybkie, tym bardziej, że większość notatek i tak mam już na komputerze. I ostatnio wcale nie nudzę się w środkach transportu – korzystam z wersji mobilnej Fiszkoteki lub słucham fiszek mp3.

Które funkcje Fiszkoteki są najbardziej przydatne?

Sądzę, że największą zaletą jest szybkie oddzielanie słownictwa, które znam, od tego, którego nie znam i koncentracja na tym ostatnim. Oprócz tego, w Fiszkotece cenię sobie możliwość nauki w różnych trybach: nie tylko wiem/nie wiem, ale także opcja przeglądania lub quizu (idealne na początku nauki, lub na gorszy dzień – to także forma powtórki, tylko nieco mniej wymagająca).

Co byś zmieniła w serwisie?

Fajnie byłoby móc ściągnąć sobie fiszki mp3 przez wersję mobilną.

Jak trafiłaś na Fiszkotekę?

Powiedziała mi o niej koleżanka.

Komu szczególnie poleciłabyś Fiszkotekę?

Wszystkim :) Bo widzę, że to naprawdę działa. Fiszkoteką zaraziłam już braci, mamę i swoich uczniów – to dla nich również forma rozrywki. Ponadto sądzę, że nauka przez Fiszkotekę to idealne narzędzie przed egzaminami: maturą, FCE etc., a także przed zwykłym kolokwium ze słówek :)

Dzięki za rozmowę. Tradycyjnie – oprócz zaszczytnego tytułu Użytkownika Miesiąca – zestaw kursów dla Ciebie. A sugerowaną poprawkę postaramy się wprowadzić przy najbliższej wersji aplikacji mobilnej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *