Angielski blokuje Twój awans?
Jak się nauczyć, gdy nie masz czasu.

30390752_ml

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się pomyśleć w pracy:  „Gdybym tylko lepiej znał angielski …”? Jeśli tak, to masz racje – lepszy angielski to nie tylko szersze horyzonty, ciekawsze podróże i życie towarzyskie…

… lepszy angielski to lepsza praca

Im lepszy jest Twój angielski tym szybsza jest Twoja kariera zawodowa i ciekawsza praca (źródło: Better English for Better Employment Opportunities, prof. Ujjwal Chouksey, University of Jabalpur).

To oczywiście oznacza również wyższe zarobki. Statystyki mówią jasno: im wyższy wynik na teście TOEFL tym wyższa płaca. W Polsce pracownicy znający język w stopniu zaawansowanym, zarabiają średnio 80% więcej niż Ci, którzy operują angielskim na poziomie podstawowym.

salary

Polacy znający angielski w stopniu zaawansowanym zarabiają nawet 80% więcej i 3 razy krócej szukają pracy.

Czemu zatem wszyscy nie mówimy z perfekcyjnym oksfordzkim akcentem?

Czemu nawet ludzie bardzo dobrze wykształceni i ambitni stosunkowo słabo znają angielski? Tym bardziej to dziwi, jeśli spojrzymy na ilość czasu poświęconego nauce. W Polsce rozpoczynamy przygodę z angielskim już w podstawówce i język ten towarzyszy nam przez wszystkie etapy nauki, a mimo wszystko sporo jeszcze brakuje.

Kiedy już pracujemy na nic nie ma czasu, a już na pewno na regularną naukę. W takich okolicznościach nie mamy szans na perfekcyjne opanowanie angielskiego. Dlaczego? Bo uczymy się niepotrzebnych rzeczy nieskutecznymi metodami. Przez lata takiej nauki nie ma postępu.

Uczymy sie niepotrzebnych rzeczy

W 2011 roku przeprowadzono badania. Sprawdzono, co było głównym źródłem nieporozumień wynikających z braku znajomości angielskiego jednej ze stron. Ludzie się nie dogadali w 93% za sprawą nieodpowiedniej wymowy oraz nieznajomości słownictwa. Tymczasem najczęściej (72% ankietowanych) wobrażamy sobie, że to gramatyka jest główną barierą. Uczymy się regułek zamiast mówienia.

child-talks

Dzieci potrafią mówić poprawnie bez znajomości reguł gramatycznych.

Żeby mówić gramatycznie, nie trzeba studiować gramatyki. Człowiek ma wbudowaną gramatykę, którą automatycznie przyswaja. Uczy się jej, tak jak uczą się dzieci.

Uczymy się nieskutecznymi metodami

Czy kiedykolwiek uczono nas jak się szybko uczyć słownictwa i wymowy? Naturalna metoda – przeglądanie i powtarzanie listy słówek zawodzi. Nie znamy wymowy ani kontekstu, zapamiętujemy bardzo wolno, a zapominamy błyskawicznie.

Jak nauczyć sie efektywnie, nawet gdy nie masz czasu?

Czy nie byłoby fajnie zapamiętywać szybko, a zapominać wolno lub wcale?

Przy odpowiedniej metodzie kilka minut dziennie nauki wystarczy… Dalej jest już z górki, postępy nakręcają motywację, zaczynasz lubić angielski, zanurzasz się w ten język, bawisz się nim, oglądasz filmy, słuchasz, czytasz, mówisz…

Awansujesz, zmieniasz pracę, wyjeżdżasz… Świat jest otwarty.

35337320 - business people corporate success concept

Bezpłatne warsztaty – Jak skutecznie nauczyć sie języka.

Jeśli chcesz się dowiedzieć jak tego dokonać, czyli jak nauczyć się języka angielskiego, to:

Zapisz się na webinarium pt.: „7 praktycznych zasad skutecznej nauki dla nie mających czasu”

Masz Pytania?

Co to jest webiarium?

Webinarium “7 praktycznych zasad (…)” to spotkanie w Internecie, na którym dowiesz się co zrobić aby w krótkim czasie nauczyć się języka, jak szybko zapamiętywać, jak mieć frajdę z nauki, jak znaleźć codziennie odrobinę czasu i jak się motywować.

Czy mogę zadawać pytania?

Webinarium jest na żywo, oznacza to, że można zadawać pytania w trakcie wykładu, jak również w formie mailowej po spotkaniu. Wszystkiego czego potrzebujesz to dostęp do internetu oraz przeglądarka. Webinarium trwa 30 minut i udział jest bezpłatny. Ze względów technicznych liczba miejsc jest ograniczona.

Czy to na pewno za darmo?

Tak, ale lepiej się pospiesz – liczba darmowych miejsc jest ograniczona.

Sprawdź najbliższy termin webinarium pt.: „7 super praktycznych zasad skutecznej nauki dla nie mających czasu (lub po prostu leniwych).”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *