5 zalet fiszek audio, czyli czemu uczyć się słówek z MP3

bieganie-z-audio-fiszkami

  1. Wykorzystujesz czas, który normalnie jest tracony. Możesz się uczyć np. podczas biegania, dojazdów do szkoły lub pracy, spaceru z psem czy przed zaśnięciem. Jeżeli na dojazdy poświęcasz 30 minut dziennie, przez 20 dni w miesiącu, to zyskujesz 10 godzin. W ciągu roku zyskasz 80 godzin – to prawie tyle co 2 semestry kursu językowego!
  2. Poprawiasz wymowę. Jeżeli na fiszkach oprócz pojedynczych słówek nagrane są zwroty czy całe zdania, to powtarzając za lektorem łapiesz melodię danego języka i nabierasz płynności.
  3. Poprawiasz rozumienie ze słuchu. Wielokrotnie słuchając nagrań lektora przyzwyczajasz się do danego języka. Szczególnie jest to ważne w językach, które mają dość zwariowane zasady wymowy (angielski czy francuski).
  4. Ucząc się masz wolne ręce. Dzięki temu podczas nauki możesz robić przy okazji inne rzeczy: prowadzić samochód, przeglądać Internet czy zmywać naczynia.
  5. Słówka dosłownie same wchodzą Ci do głowy – przez uszy ;-). Nie musisz nic robić, po prostu słuchasz. A jeżeli na dodatek jesteś „słuchowcem” – to ponieważ uczysz się swoim ulubionym zmysłem – zyskujesz szczególnie.

Jeżeli chciałbyś spróbować nauki z fiszkami w tym formacie, zobacz jak łatwo możesz samemu takie fiszki stworzyć. Przykładowe fiszki mp3 możesz ściągnąć tutaj.

Znasz może jakieś inne zalety fiszek mp3? Podziel się z innymi zostawiając komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *