11 Powodów Dlaczego Korzystać z Fiszek Online

przyjemna-nauka-z-fiszek-online

 

Przeczytanie tego artykułu zmieni Twój dotychczasowy, tradycyjny sposób nauki z fiszek na coś duuuuużo skuteczniejszego i przyjemniejszego. Na podstawie strony Fiszkoteka.pl prezentujemy 11 przewag fiszek online nad tradycyjnymi fiszkami.

 1. Masz dostęp do swoich fiszek z dowolnego miejsca na świecie - zapomnij o noszeniu stosów karteczek ze sobą. Wystarczy podłączenie do Internetu i fiszki masz zawsze przy sobie. Nawet musisz otwierać komputera, wystarczy smartfon.
 2. Fiszki online nigdy się nie zgubią. Zapomnij o sytuacjach gdzie część fiszek masz w plecaku, część w pokoju, część została u znajomych, a część nie wiadomo gdzie jest, ale gdzieś powinny być ;)… Fiszki online są trzymane na Twoim koncie i wystarczy, że się zalogujesz.
 3. Wszystkie są w jednym miejscu. Nie masz kilku kopii tej samej fiszki, wszystko trzymane jest w folderach. Dzięki temu masz w swoich fiszkach porządek i zamiast tracić czas na „porządkowanie” fiszek, wykorzystujesz go na naukę.
 4. Możesz korzystać z fiszek innych użytkowników (na fiszkotece 300.000 osób zrobiło ponad 1.500.000 fiszek!)
 5. Fiszki mogą zawierać multimedia (obrazki, nagrania wymowy). Dzięki temu, że uczysz się przy pomocy kilku zmysłów, zapamiętujesz lepiej.
 6. Możesz swoimi fiszkami podzielić się ze znajomymi, zachować tylko dla siebie lub udostępnić wszystkim ludziom na świecie.
 7. Fiszki Online są albo darmowe albo kosztują znacznie taniej niż fiszki papierowe. Na fiszkoteka.pl dostępne są gotowe, profesjonalne kursy – niektóre z nich są 100% bezpłatne, a każdy inny można wypróbować za free.
 8. Praktycznie najprostszy sposób tworzenia fiszek. Wystarczy uzupełnić prosty formularz i kliknąć OK. System sam przetłumaczy słówko, doda do niego obrazek i stworzy wymowę MP3. Można też łatwo zaimportować listę np. z Excela.
 9. Zaawansowany System Powtórek oparty na historii nauki setek tysięcy osób dba, żeby i Twoja nauka była optymalna. Robienie tego ręcznie wkładając do odpowiednich przegródek tradycyjne fiszki, wyda Ci się prehistorią (zajmuje dużo dłużej, tworzy bałagan i na dodatek jest mniej skuteczne niż algorytm spaced-repetition)
 10. Dostępnych jest kilka trybów nauki (klasyczny, przepisywanie, quiz, gra memory, kartkówka) – dzięki temu nauka nie jest nudna.
 11. Fiszki możesz łatwo wyeksportować do różnych formatów: np. pdfa czy pliku mp3 – dzięki temu możesz swoje fiszki wydrukować czy nagrać na odtwarzacz mp3 czy telefon.

Uczysz się online i masz swój własne powód – napisz komentarz. Nie znasz jeszcze tej formy nauki? Sprawdź jak to działa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *